Oswoić cyberświat

Tożsamość, zaufanie i bezpieczeństwo w internecie


cover_cyberswiat
O KSIĄŻCE 1
GDZIE KUPIĆ? 2
SZCZEGÓŁY 3
SPIS TREŚCI 4

Ta książka stanowi dorobek dziesięcioletnich badań Edwarda Lucasa nad bezpieczeństwem w sieci internetowej. To ciekawa, napisana przystępnym językiem, a jednocześnie wyjaśniająca bardzo złożone zgadnienia książka, która już kilka miesięcy po światowej premierze doczekała się entuzjastycznych recenzji („Wall Street Journal”, „Sunday Times”). Lucas snuje opowieść o historii internetu przez pryzmat zagrożeń, które cyfrowa sieć niosła ze sobą już od początku jej istnienia. Niezmiernie łatwo łatwo w dzisiejszych czasach ukraść komuś tożsamość(w sieci). A skoro tak – twierdzi Autor – oznacza to, że zagrożone są fundamenty, na których społeczeństwa budowały swoje systemy polityczne, prawne i gospodarcze. Jednak zadaniem Lucasa wcale nie jest straszenie, tylko dostarczenie Czytelnikowi wiedzy o naturze cyfrowej przestępczości. Po to, byśmy mogli w bezpieczny sposób mogli eksploatować możliwości, które internet stwarza dla współczesnych gospodarek i relacji społecznych.

AUTOR:
Edward Lucas. Brytyjski dziennikarz, wiceszef ośrodka analitycznego Center for European Policy Analysis (CEPA) coraz redaktor „The Economist”. Jako korespondent zagraniczny tygodnika, przez 30 lat zajmował się sprawami Rosji i Europy Wschodniej. Jest autorem wielu głośnych książek. W Polsce  ukazały się: Postęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym jak Rosja kiwa Zachód (2014), Operacja Snowden (2014) oraz Nowa Zimna Wojna (2015). Lucas studiował w London School of Economics i na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2008 – 2010 pisał felietony do tygodnika „Wprost”. Mieszka w Londynie i jest żonaty z Cristiną Odone, pisarką.

Oswoić cyberświat opowiada o tym, w jaki sposób możemy kontrolować nasze zachowanie w sieci- jako osoby indywidualne, organizacje i społeczeństwo – i radzić sobie z zagrożeniami, jakie napotykamy w świecie online. Jest to przede wszystkim książka o ludziach, nie maszynach.

Fragment przedmowy do wydania polskiego (Czesław Piasek, Członek Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.)

 

Cena okładkowa: 49,90

Autor: , , , , , ,

Data wydania: 21 września 2016

Kategoria: Biznes Horyzonty

Seria wydawnicza: BIZNES HORYZONTY

ISBN (książka papierowa): 978-83-65301-14-7

ISBN (ebook): 978-83-65301-18-5

ISBN (audiobook):

PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO (CZESŁAW PIASEK)
SŁOWNICZEK
PRZEDMOWA AUTORA

WSTĘP
Rozdział 1: Państwo Hakhett
Rozdział 2: Gdy komputery zawodzą
Rozdział 3: Złodzieje tożsamości
Rozdział 4: Skutki uboczne
Rozdział 5: Geopolityka Internetu
Rozdział 6: Szpiedzy kontra wirtualni wojownicy
Rozdział 7: Kieszonkowy szpieg
Rozdział 8: Zagrożenia monokultury
Rozdział 9: Przeczesując dżunglę
Rozdział 10: Rozszyfrowywanie haseł
Rozdział 11: Polityka tożsamości
Rozdział 12: Odwrócenie sytuacji

Dodatek Pierwszy: Kto kieruje Internetem?
Dodatek Drugi: Elementy kryptografii
Dodatek Trzeci: Zalecenia od GCHQ

Przypisy
Bibliografia
Podziękowania Autora

Podziel się :
Polecamy również