Seria BIZNES HORYZONTY. Seria prezentuje światowej klasy biznesową literaturę faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką. Ukazały się w niej takie książki jak: Gracze, Przeciw Bogom, Na krawędzi, Zbyt wielcy, by upaść, Jak stworzyliśmy demona, Linie uskoku, Antykruchość, Szkoła liderów, Wielka konwergencja Służebność, Gospodarka za 100 lat, Od towarzyszy do kapitalistów, Wielkie bitwy o światową gospodarkę, Menedżer Samuraj, Trzy reguły i Nowy ład na Starym Kontynencie.

Seria REFLEKSJE. Unikalny wybór najciekawszych tekstów współczesnych światowych filozofów i socjologów, składający się na żywą debatę nad kondycją demokracji i człowieka w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. W ramach serii ukazały się: Czego nie można kupić za pieniądze, Sprawiedliwość, Przeciwko udoskonalaniu człowieka, Rozterki tożsamości i Eseje o Bogu i śmierci.

Seria CYWILIZACJA to najciekawsze książki o wyzwaniach, które stają przed człowiekiem w wyniku jego własnej działalności: rewolucji technologicznej, rozwoju nauki, gospodarki opartej na wiedzy i globalizacji. Cykl obejmuje teksty socjologów, biologów, wynalazców, antropologów, historyków i ekonomistów, które składają się na opowieść o czynnikach i konsekwencjach naszego rozwoju. W ramach serii ukazały się: Nadchodzi osobliwość oraz Wyścig z maszynami.

Seria ENERGIA to przegląd najlepszej zagranicznej i polskiej literatury poświęconej energii i jej roli w życiu człowieka, a także związanych z nią wyzwań dotyczących m.in. bezpieczeństwa energetycznego, konsekwencji zmiany klimatu, realnych rozmiarów i dostępności zasobów złóż surowców i związanych z nimi inwestycji. W ramach serii ukazały się: The Quest. W poszukiwaniu energii oraz Frakersi.

Seria NOBEL Z EKONOMII to unikalny wybór książek, prezentujący dorobek najważniejszych ekonomistów świata. Dzieła zdobywców ekonomicznego Nobla, wydawane przez najbardziej prestiżowe uczelnie, po raz pierwszy publikowane są w języku polskim. W ramach serii ukazały się: Wielki problem drobniaków oraz Płaca za pracę.

Seria Syzyf 2.0 to linia wydawnicza poświęcona kondycji współczesnego pracownika i zagadnieniom rynku pracy. To książki o wyborach dotyczących kariery i funkcjonowania w korporacji, o biznesie, o rodzinie w obliczu rosnącej presji na pracowników i zawrotnego tempa życia w codzienności nowych technologii. W ramach serii ukazały się: Bez makijażu oraz Ścigając Steve’a Jobsa.

Seria Przywódcy to ciekawe teksty o liderach światowego biznesu i sylwetki ważnych postaci polityki, opatrzone komentarzem, który wyjaśnia, co ich przesłanie oznacza dla Polaków. W ramach serii ukazały się: Chiny, Stany Zjednoczone i świat wg wielkiego mistrza Lee Kuan Yewa oraz Wódz. Witalij Kliczko.

Seria KURHAUS ZDROWIE to książki popularyzujące wiedzę medyczną. Wybrane przez naszych redaktorów tytuły odkrywają przed czytelnikami fascynujący świat początków medycyny, pozwalają zajrzeć za kulisy prac nad rozwojem technologii medycznych, podsumowują współczesną wiedzę zdrowotną, a także opowiadają o ludziach (wybitnych lekarzach, genialnych wynalazcach), dzięki którym jesteśmy dziś coraz zdrowsi i żyjemy dłużej. W ramach serii ukazała się Śmierć raka.