Śmierć raka


smierc-raka
O KSIĄŻCE 1
GDZIE KUPIĆ? 2
SZCZEGÓŁY 3
SPIS TREŚCI 4

Mija pięćdziesiąt lat odkąd współczesna medycyna rozpoczęła walkę na jednym z najważniejszych frontów. Nestor światowej onkologii ujawnia, że zwycięstwo jest coraz bliżej. I zdradza, jak do niego doprowadzić.

„Śmierć raka” to napisana z rozmachem opowieść o heroicznej wojnie ludzkości z najstraszniej­szą, najinteligentniejszą i prawdopodobnie najtrudniejszą do pokonania z chorób. Batalia ta, choć pełna porażek, zdaniem autora dobiega końca i zostanie przez współczesną medycy­nę wygrana. O ile tylko nie przeszkodzi w tym… człowiek. To rzecz o potędze nauki, rozwoju technologii medycznych i o wdrażaniu innowacji w nie zawsze sprzyjającym otoczeniu.

Vincent T. DeVita (ur. 1935) jest amerykańskim onkologiem, innowatorem i menedżerem służby zdrowia. Światową sławę zyskał, opracowując schemat leczenia chłoniaka Hodgki­na, agresywnego nowotworu układu limfatycznego. DeVita jest absolwentem Uniwersyte­tu Jerzego Waszyngtona. W swojej karierze zawodowej łączył pracę badawczą z kierowa­niem prestiżowymi ośrodkami zdrowia. Był szefem amerykańskiego Narodowego Instytutu Raka. Pełnił funkcję lekarza naczelnego nowojorskiego centrum onkologii Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Kierował także Centrum Raka przy Uniwersytecie Yale.

Kiedy odchodził z nowojorskiego centrum onkologii, padło zdanie: „największym problemem Vince’a jest to, że naprawdę chce walczyć z rakiem”. 

Malcolm Gladwell, amerykański pisarz i publicysta

Obecnie jesteśmy w stanie wyleczyć ponad 68 proc. wszystkich rodzajów raka. Może nawet wię­cej. A ponieważ komórka nowotworowa jest specyficzna, może okazać się, że łatwiej nam będzie całkowicie zwalczyć raka, niż sprawić, że zamieni się on w chorobę przewlekłą.

Fragment książki

 

 

Cena okładkowa: 39,00

Autor:

Data wydania: 18 lipca 2016

Kategoria: Ludzie i świat

Seria wydawnicza: Kurhaus ZDROWIE

ISBN (książka papierowa): 9788365301109

ISBN (ebook): 9788365301178

ISBN (audiobook):

WPROWADZENIE

ROZDZIAŁ 1: Zawistny los
ROZDZIAŁ 2: Chemioterapeuci
ROZDZIAŁ 3: MOMP
ROZDZIAŁ 4: MOPP
ROZDZIAŁ 5: Wojna z rakiem
ROZDZIAŁ 6: Działania wojenne
ROZDZIAŁ 7: Wielkie sprzątanie w Narodowym Instytucie Raka
ROZDZIAŁ 8: Syndrom Frances Kelsey
ROZDZIAŁ 9: Łapanie raka za rogi
ROZDZIAŁ 10: Śmierć raka
ROZDZIAŁ 11: Zawistny los. Odsłona druga

POSŁOWIE

Podziel się :
Polecamy również